Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
GÜNDEM (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 01.03.2021 - 20:33, Güncelleme: 01.03.2021 - 20:33

SARI LİSTEDE KALAN AYDIN KISITLAMALARDAN MUAF OLACAK

 

SARI LİSTEDE KALAN AYDIN KISITLAMALARDAN MUAF OLACAK

Bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek riskli iller de bir müddet daha pazar günü devam edecek.
Bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek riskli iller de bir müddet daha pazar günü devam edecek. ülkemizin tamamını da süren akşam 21 ile sabah 5 arasındaki sokağa çıkma sınırlaması ise devam edecek . Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında İlkokullarda 8 ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır düşük ve orta riskli illerde ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde de eğitim-öğretime başlanacaktır. yüksek ve çok yüksek riskli illerimizde ise genel uygulamanın dışında sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacaktır   Restoran lokanta kafeterya Tatlıcı pastane kıraathane çay bahçesi gibi yerler çok yüksek riskli iller dışında Türkiye genelinde faaliyet sabah 7 ile akşam 19 saatleri arasında %50 kapasite ile sürdürebilecek lerdir halı saha yüzme havuzu ve benzeri Tesisler düşük ve orta riskli illerimizde sabah 9 ile akşam 19 arasında faaliyet gösterebilecek lerdir kamunun çalışma saatleri Tüm Türkiye'de normale döndürülecek İhtiyaç halinde valilikler farklı düzenlemeler yapabilecektir Sokağa çıkma saatleri sınırlı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubundaki vatandaşlarımızla ilgili düzenleme düşük ve orta riskli illerimizde kaldırılırken yüksek ve çok yüksek riskli sınıftaki illerde ise sokağa çıkma süresi artırılacaktır nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler düşük ve orta riskli illerimizde 100 kişi yüksek ve çok riskli bölgelerde 50 kişiyi geçmemek ve bir saati aşmamak kaydıyla yapılabilecektir sivil toplum kuruluşları meslek odaları Kooperatifler ve benzeri kuruluşların genel kurulları düşük orta ve yüksek riskli illerde katılımı 300 kişiyi geçmeyecek şekilde yapılabilecektir. Bu çerçevede daha sıkı ve kararlı şekilde yürütülecektir salgın boyunca her konuda Öncü ve örnek olan Türkiye'nin kısıtlamaların gevşetilmesi ve İnşallah tamamen kaldırılması hususunda da yürekten inanıyorum.   Bu kapsamda sarı listede kalan Aydın kısıtlamalardan muaf olacak.  
Bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek riskli iller de bir müddet daha pazar günü devam edecek.

Bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek riskli iller de bir müddet daha pazar günü devam edecek. ülkemizin tamamını da süren akşam 21 ile sabah 5 arasındaki sokağa çıkma sınırlaması ise devam edecek . Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında İlkokullarda 8 ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır düşük ve orta riskli illerde ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde de eğitim-öğretime başlanacaktır. yüksek ve çok yüksek riskli illerimizde ise genel uygulamanın dışında sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacaktır

 

Restoran lokanta kafeterya Tatlıcı pastane kıraathane çay bahçesi gibi yerler çok yüksek riskli iller dışında Türkiye genelinde faaliyet sabah 7 ile akşam 19 saatleri arasında %50 kapasite ile sürdürebilecek lerdir halı saha yüzme havuzu ve benzeri Tesisler düşük ve orta riskli illerimizde sabah 9 ile akşam 19 arasında faaliyet gösterebilecek lerdir kamunun çalışma saatleri Tüm Türkiye'de normale döndürülecek İhtiyaç halinde valilikler farklı düzenlemeler yapabilecektir Sokağa çıkma saatleri sınırlı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubundaki vatandaşlarımızla ilgili düzenleme düşük ve orta riskli illerimizde kaldırılırken yüksek ve çok yüksek riskli sınıftaki illerde ise sokağa çıkma süresi artırılacaktır nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler düşük ve orta riskli illerimizde 100 kişi yüksek ve çok riskli bölgelerde 50 kişiyi geçmemek ve bir saati aşmamak kaydıyla yapılabilecektir sivil toplum kuruluşları meslek odaları Kooperatifler ve benzeri kuruluşların genel kurulları düşük orta ve yüksek riskli illerde katılımı 300 kişiyi geçmeyecek şekilde yapılabilecektir. Bu çerçevede daha sıkı ve kararlı şekilde yürütülecektir salgın boyunca her konuda Öncü ve örnek olan Türkiye'nin kısıtlamaların gevşetilmesi ve İnşallah tamamen kaldırılması hususunda da yürekten inanıyorum.

 

Bu kapsamda sarı listede kalan Aydın kısıtlamalardan muaf olacak.

 
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.